Maritime Student Challenge
Op 21 mei bouwden zo’n 150 toekomstmakers aan innovatieve maritieme oplossingen tijdens de jaarlijkse Maritime Student Challenge. Opvallend was dat de studenten daarbij niet alleen keken naar technische verbeteringen, maar ook breder: naar logistieke processen, financiën, duurzaam omgaan met materialen, etc. We zagen onder meer mock-ups van lego en zelfs een complete website!
Samenwerking en innovatie centraal
Tijdens dit unieke event van het Maritiem TechPlatform gingen tweedejaarsstudenten van STC en ROC Da Vinci College de uitdaging aan om technische en duurzame oplossingen te bedenken voor realistische vraagstukken uit de maritieme maakindustrie. Toonaangevende bedrijven – waaronder Royal IHC, Wärtsilä, Damen, LekHabo, Neptune, Escape Room Designer, Oceanco en Boskalis – leverden praktijkgerichte cases aan, waarmee de studenten in multidisciplinaire teams aan de slag gingen. Gedurende de dag werken de studenten intensief samen: van het verkennen van de opdracht, brainstormsessies en inhoudelijke uitwerking, tot het voorbereiden van een overtuigende presentatie voor hun opdrachtgever.
Vier categorieën
Uiteindelijk streden acht finalisten om de prijzen in de categorieën innovatie, duurzaamheid en presentatie. Deze werden toegekend door een deskundige jury van docenten. Het aanwezige studentpubliek mocht ook zijn eigen favoriet kiezen, waardoor er vier teams in de prijzen vielen. De publieksprijs, die gekozen werd door de studenten, ging naar het project van Boskalis.
Een springplank naar de maritieme toekomst
De jaarlijkse Maritime Student Challenge biedt studenten niet alleen een leerzame ervaring in projectmatig werken en presenteren, maar ook een waardevolle introductie in de wereld van de maritieme maakindustrie. Ze maken kennis met bedrijven uit de regio en verkennen mogelijkheden voor hun eigen toekomst. Zo slaan onderwijs en bedrijfsleven samen een brug naar de maritieme arbeidsmarkt van morgen.
Ter voorbereiding op het event verzorgde Neptune Marine Service uit Hardinxveld-Giessendam op maandag 12 mei een gastles op het Da Vinci College. Tijdens deze sessie nam Wim van de Voorde (COO) de studenten mee in de wereld van de moderne scheepsbouw en de gezamenlijke ambities binnen het project ‘Werf van de Toekomst’.
Partners
Het Maritiem TechPlatform is de verbindende factor tussen onderwijs en de maritieme sector door het opbouwen en ontwikkelen van duurzame contacten in de regio. De Maritime Student Challenge wordt mede mogelijk gemaakt door A+O Metalektro, OOM, Innovation Quarter, NMT-IRO, Duurzaamheidsfabriek, STC, ROC Da Vinci College en alle deelnemende bedrijven.
Meer weten?
Neem voor meer informatie contact op met Mascha de Mink: mdemink@davinci.nl